W czym prać, czyli ekologiczne sposoby na czyste ubranie

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie urządzeń, które maksymalnie oszczędzają energię i są bardzo wydajne przy minimalnym jej zużyciu. Doskonałym przykładem są m.in. pralki. Powszechne są te z krótkimi programami oraz skutecznym praniem w niskich temperaturach. Często w parze z ekonomią idzie ekologia. Dlatego szukane są sposoby na pranie przy użyciu substancji, które mają neutralny wpływ na środowisko naturalne, a także na naszą skórę. Na rynku pojawiają się różne ekologiczne środki piorące, jak orzechy do prania, kule piorące oraz specjalne proszki. Tajemnica tkwi w wykorzystaniu wyłącznie naturalnych składników. W ofercie Amway Polska znajdziemy produkty do prania, które charakteryzują się wysoką skutecznością i wydajnością oraz polecane są w szczególności osobom o wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii skórze, w szczególności do prania ubranek dziecięcych.

Przyjazne środowisku oraz łagodne dla skóry środki piorące muszą być pozbawione przede wszystkim fosforanów oraz innych drażniących środków. Linia produktów do prania Amway SA8 to skoncentrowane produkty, które swoją skuteczność zawdzięczają naturalnym enzymom. Możliwe jest więc wydajne i skuteczne pranie w niskich temperaturach, jak 30 stopni, ale też pranie ręczne. Ważne w ekologicznych i przyjaznych dla skóry proszkach do prania jest pozbywanie się ich pozostałości z powierzchni materiałów oraz usuwanie wszelkich zabrudzeń, zwłaszcza tych pochodzenia organicznego i białkowego. Bardzo dobrą opinią cieszy się proszek do prania ubranek dziecięcych SA8 Baby, który jest w zupełności bezpieczny i łagodny. Został przetestowany dermatologicznie i alergologicznie. Linia SA8 należy do grupy produktów Amway Home, która zawiera BIOQUEST FORMULA, czyli formułę wykorzystującą wysoce aktywne składniki naturalne, skuteczne i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Wszystkie produkty Amway Home są biodegradowalne, skoncentrowane i testowane dermatologicznie. Oznacza to, że ulegają naturalnemu rozkładowi bez szkody dla środowiska, są bardzo wydajne i nie zawierają wypełniaczy oraz są przebadane i bezpieczne dla nawet wrażliwej skóry.

Tyle teorii i suchych faktów, jednak najlepiej jest sprawdzić skuteczność tych środków „na własnej skórze”. Z moich doświadczeń wynika przede wszystkim niesamowita wydajność. Skoncentrowanie środków piorących pozwala na duże oszczędności i np. taki proszek do prania starcza na bardzo długo. Po drugie ubrania po praniu są bardzo miękkie, czego zwykle nie uzyskiwałam przy zwykłych proszkach bez dodatku środka zmiękczającego. Oprócz miłego w dotyku materiału, środki piorące SA8 nie zostawiają drażniącego zapachu, który często jest „dołączany” do proszków do prania. Zapach obecny jest natomiast w płynie do prania SA8, lecz jest on bardzo delikatny i przyjemny i pochodzi z olejków eterycznych. Na pewno nie drażni. To, co mnie bardzo zaskoczyło to świetny efekt wybielania bez użycia wybielacza i duża trwałość kolorów. Szczerze polecam w domach, gdzie wysoko stawia się produkty eko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: