Woda prosto z kranu? Czemu nie?!

Pije wodę z kranu. Tak, ja też. Dołączam się do akcji ponieważ w moim mieście woda dostarczana do naszych kranów zdecydowanie przewyższa w swojej jakości wodę butelkowaną pod nazwą „stołowa”, którą można kupić w sklepie. Niestety nie każda woda z kranu nadaje się do picia nieprzegotowana.
Kilkadziesiąt kilometrów od mojej miejscowości, rodzice dzieci uczęszczających do jednej z podstawówek, zainteresowani akcją pragnęli, by ich dzieci mogły bez przeszkód pić wodę dostępną w szkolnych kranach. Nawet zorganizowali specjalne stanowiska z kubkami jednorazowymi ponosząc koszty z własnej kieszeni. Każde dziecko miało też otrzymać specjalną butelkę wielokrotnego użytku. Jednak znalazła się osoba, która postanowiła sprawdzić u „źródła”, czy wodę z kranu w tym mieście można pić. Otóż okazało się, że jednak nie. W oficjalnym piśmie wystosowanym do rodziców przez prezesa tamtejszych wodociągów, napisane było, że woda nie spełnia wymagań i powinna być poddawana obróbce termicznej.
Z drugiej strony w tej samej miejscowości mieszka moja znajoma, która pije wodę prosto z kranu od bardzo dawna i nie narzeka na jej jakość. Nie interesuje jej stan instalacji wodociągowej w jej budynku mieszkalnym, ani badania wykonane przez stację sanitarną. Korzysta bowiem z systemu oczyszczania wody eSpring. Jest to urządzenie, które umożliwia usunięcie ponad 160 zanieczyszczeń, bakterii i wirusów, a także poprawiające smak wody pitnej. System jest stworzony na bazie unikalnej technologii, wygodny i prosty w użyciu. A co najważniejsze filtrowana woda nie jest oczyszczona z minerałów, jak wapń, magnez czy fluor. System jest dostępny w Amway Polska.
A jeśli nie mamy takiego systemu, warto odwiedzić swojego dostawcę wody i dowiedzieć się o jej jakość, by móc cieszyć się zdrową i czystą wodą. Bo picie wody z kranu jest zdrowe i modne!

30

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: